Nyheter

Informasjon til klubbens brukere av rangen Moa Golfsenter

Av: Arve Øverås  |  Publisert: 2. mars 2023  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Banesjef/adm. ser dessverre ikke muligheten for å åpne rangen på Moa inntil videre!

Oppdatert informasjon til klubbens vinterbrukere av rangen på Moa Golfsenter.

Banesjef/adm. ser dessverre ikke muligheten for å åpne rangen på Moa før vi oppnår tilkomst på "grøftekastet" som går direkte over rangen midt i landingsområde for jernslagene til de fleste spillerne. Området er nå utilgjengelig og vårsolen bidrar dag for dag med opptørking. Oppgravd område skal så snart som råd jordbearbeides, tilsåes og det skal legges en vekstduk slik at manuell ballplukking kan foregå på det nevnte nedslagsområde.


De rangeballer som havner i "grøftekastet" er å anse som tapt, da de plugges og vi ber derfor om at klubbens medlemmer respekterer at range inntill videre holdes stengt.

Takk for forståelsen og beklager den oppståtte situasjon!

Sportlig hilsen
Banesjef/Adm.